Labels

Κυριακή 23 Αυγούστου 2009

- Ισοπαλία 2-2 με την Κέρκυρα - Βράβευση για τον κ. Κωστούλα

Ισόπαλο 2-2 έληξε το φιλικό παιχνίδι του Παναιτωλικού με την Κέρκυρα στο Αγρίνιο. Η φιλοξενούμενη ομάδα προηγήθηκε με γκολ του Ρεπερνέ στο 34’ και ισοφάρισε ο Γκούρμα στο 59’. Τέσσερα λεπτά αργότερα με αυτογκόλ του Κολοτούρου έγινε το 2-1. Ο Μουστόγιαννης στο 69’ διαμόρφωσε το τελικό 2-2.
Για τον Παναιτωλικό αγωνίστηκαν οι: Μπαμπανιώτης, Κατεμής (62’ Μπακάκης), Γκόλιας, Αναστασιάδης, Παλαιολόγος (52’ Μόρετς), Δέντσας (62’ Μουμίν), Λόπες (84’ Πασάς), Μπελεβ...
Μπελεβώνης (46’ Χάτζιτς), Μαρτελότο (52’ Μπαϊκαρά), Γκούρμα (72’ Μανίκας), Ζουρούδης (62’ ο υπό δοκιμή Βίλαρ).

Στο ημίχρονο του αγώνα ο Σύλλογος Παλαιμάχων Ποδοσφαιριστών Παναιτωλικού, ο Σύνδεσμος Διαιτητών Ποδοσφαίρου Ν. Αιτωλοακαρνανίας, ο Σύνδεσμος Προπονητών Ποδοσφαίρου Δυτικής Ελλάδας, ο Σύλλογος Αρωγής και Αλληλεγγύης Διαιτητή και Ερασιτέχνη Ποδοσφαιριστή και ο Σύνδεσμος Φίλων Ερασιτεχνικού Αθλητισμού «ο Ανδραίμων», βράβευσαν από κοινού τον Πρόεδρο της ΠΑΕ Παναιτωλικός κ. Φώτη Κωστούλα για την προσφορά του στον Παναιτωλικό και γενικότερα στην περιοχή.