Labels

Τετάρτη 16 Σεπτεμβρίου 2009

Έχασε στο τέλος στην Κατερίνη

Με δύο γκολ που δέχτηκε στα τελευταία λεπτά ο Παναιτωλικός γνώρισε την ήττα από τον Πιερικό στο πρώτο παιχνίδι που έδωσε στο πρωτάθλημα της Β’ Εθνικής. Η ομάδα μας στάθηκε πολύ καλά στον αγωνιστικό χώρο και έχασε σημαντικές ευκαιρίες να πετύχει γκολ. Ο Θάνος σκόραρε με κεφαλιά για τους γηπεδούχους στο 87’ και στο4ο λεπτό των καθυστερήσεων με σουτ διαμόρφωσε το τελικό 2-0.
ΠΙΕΡΙΚΟΣ: Κοτταράς, Καλλιμάνης, Εξουζίδης, Τασίδης, Παντελιάδης, Μακρής (78’ Θάνος), Μαρτίνεζ, Μανουσαρίδης, Πέντα (74’ Τσιτλακίδης), Ντεμπελέ, Ολγκίν.
ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ: Μπαμπανιώτης, Μπελεβώνης (71’ Παλαιολόγος), Μόρετς, Γκόλιας, Αναστασιάδης, Δέντσας, Λόπες, Χαάτζιτς (61’ Μπαϊκαρά), Μαρτελότο (53’ Θεοδωρίδης), Γκούρμα, Ζουρούδης.